Джерело живлення вимірювальних датчиків при виконанні експериментальних досліджень електротепломеханічної системи

Автор(и)

  • М. М. Zablodskiy Національний університет біоресурсів і природокористування України image/svg+xml
  • M. O. Spodoba Національний університет біоресурсів і природокористування України image/svg+xml

DOI:

https://doi.org/10.31548/energiya2021.04.039

Анотація

Головною частиною наукових досліджень є результати експерименту, адже вони дозволяють встановити існуючі залежності протікання процесів на реальному об’єкті, підтверджують теоретичні розрахунки та математичну модель електротепломеханічної системи. Робота присвячена питанню експериментального дослідження блоків живлення для вимірювально-реєструючого обладнання. Відповідно до мети, було запропоновано методику, за якою проведено експериментальні дослідження наявності імпульсів, шумів та коливань вихідної напруги імпульсних та трансформаторних блоків живлення. Досліджено вплив відхилення вихідної напруги на коливання показів напруги на вимірювально-реєструвальному обладнанні. За результатами експериментальних досліджень блоків живлення запропонована методика може прийматися за основу для підбору джерел живлення за вимогами необхідної точності зняття показників з вимірювального обладнання відповідно до їх класу точності в межах сумарної похибки допустимої для даного типу експерименту. Вибрано джерело живлення вимірювально-реєструювального обладнання для експериментальних досліджень електротепломеханічної системи для інтенсифікації процесу метаноутворення в біогазовому реакторі з метою максимально точного визначення енергетичних витрат на виробництво біогазу. У зв’язку з тим, що процес вироблення біогазу довготривалий, тому велика похибка визначення енерговитрат впливає на збільшення фактичних енерговитрат на виробництві відносно до розрахункових та експериментальних даних. Практична цінність роботи полягає в тому, що використання при експериментах блоків живлення з меншою пульсацією вихідної напруги дозволить знизити час обробки отриманих масивів даних, підвищить ефективність експерименту та точність виявлених залежностей. Наведена у роботі методика також дає можливість більш раціонально використовувати фінансові ресурси на придбання приладів при підготовці та проведенні наукових експериментальних досліджень.

Ключові слова: блок живлення, імпульс напруги, точність, наукові дослідження, експеримент, PeakTech

Посилання

Ponomarev, A. B., Pikuleva, E. A. (2014). Research methodology. Perm, Perm nat. issled. poly-tech. University, 186.

Gadzikovsky, V. I. (2013). Digital signal processing. Moscow, SolonPress, 766.

Zhezhelenko, I. V., Shidlovsky, A. K., Pivnyak, G. G. (2012). Electromagnetic compatibility of consumers. Moscow, Mechanical Engineering, 351.

Loveikin, V. S., Spodoba, O. O. (2020). Experimental research of modes of movement of manipulator crane with load at combination of movements. Machinery & Energetics, 11(3), 5-15.

https://doi.org/10.31548/machenergy2020.03.005

Topilskiy, V. B. (2013). Microelectronic measuring transducers. 2nd ed. Moscow, BINOM, Knowledge Laboratory, 493.

Brown, M. (2007). Power Supply Cookbook - 2nd Edition. Calculation and design. Kyiv, MK-Press, 288.

Shchuplyaka, N. M. (2014). Fundamentals of electronics and microelectronics. Drogobich, 443.

Kvitka, O. G., Yakovlev, V. F., Nikitina, O. V. (2010). Electronics and microcircuitry. Kyiv, Agrarna osvita, 329.

Завантаження

Опубліковано

2021-11-03

Номер

Розділ

Статті