Функціонування евфемізмів в англомовному мас-медійному дискурсі
DOI:
https://doi.org/10.31548/philolog0(276).2017.0154%20-%20160Анотація
Стаття присвячена дослідженню функціонування евфемізмів в англійському мас-медійному дискурсі. Мова ЗМІ є соціально-обумовленою реалізацією національної мови, де стан всіх її стилів і підстилів відбивається в більшій чи меншій мірі. Це і зумовлює великий інтерес лінгвістів до текстів ЗМІ. Незважаючи на те, що тексти газет і журналів глибоко вивчені, вони і сьогодні є гідним матеріалом для лінгвістичних спостережень. Спираючись на сучасну британську та американську пресу, ми вивчили мовні явища, властиві англійській мові початку XXI століття.
Дослідження англомовного мас-медіййного дискурсу здійснювалося в лінгвістичному, лінгво-культурному, соціальному та психологічному аспектах,адже ЗМІ є головним джерелом інформації і інструментом впливу на мовну поведінку людей.
Особлива увага зверталася на приклади вживання евфемізмів з метою політичної коректності. Були наведені конкретні приклади, вилучені з реальних статей британської преси.
Посилання
Babenko, O.V., Bumar, Yu.M. Problemni pytannia evfemii v suchasnii linhvistytsi. Naukovyi visnyk Natsionalnoho universytetu bioresursiv i pryrodokorystuvannia Ukrainy. Seriia: Filolohichni nauky, Scientific Herald of National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine.Series: Philological Sciences [Current issues of euphemia in modern linguistics], Kyiv, Volume 272, P.180-186.
Zabotkina, V.I. Novaya leksika sovremennogo angliiskogo yazyka [New vocabulary of modern English], Moscow, Higher school, 1989, 129
Moskvin, V.P. Evfemismy v leksicheskoi sisteme sovremennogo russkogo yazyka [Euphemisms in the lexical system of the modern Russian language], Volgograd, 1999, 59
Moskvin, V.P. Evfemismy: sistemnye sviazi, funkzii i sposoby obrasovania [Euphemisms: system connections, functions and modes of education], Moscow: Izd. House “Science”, 2001, № 3, 58-70.
Panin V.V. [Political correctness as a cultural-behavioral and language category], Tyumen, 2004, 215
Ter-Minasova, Yazyk i mezhkulturnaya kommunikacia[SG Language and Intercultural Communication], Moscow, 2000, 624
Troshina, N.N. Stilisticheskie parametry tekstov massovoi komunikacii s realizacia kommunikativnoi strategii subiekta rechevogo vosdeistvia [Stylistic parameters of the texts of mass communication and the implementation of the communicative strategy of the subject of speech influence], Moscow, 1990, 195
Chubina E.A. Osobennosti yazyka angloyazychnykh SMI [Features of the language of English-language media], [Electronic resource], Pyatigorsk, 2013, http://www.scienceforum.ru/2013/pdf/7326.pdf
The Guardian [Electronic resource]. - Available at: http://www.theguardian.com/uk
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).