Інтерпретація мотиву любові в новелі Д. Г. Лоренса «Сутінки весни»
DOI:
https://doi.org/10.31548/philolog2021.01.060Анотація
Анотація. Проаналізовано ранню новелу Д. Г. Лоренса «Сутінки весни», що увійшла до першої збірки новел «Прусський офіцер» (1914). Установлено, що в новелі своєрідно репрезентовано мотиви кохання і «нещасного» любовного трикутника. Герої – і чоловіки, і жінка, – перебуваючи у стосунках, почуваються нещасними. Вони намагалися порозумітися, але їм так і не вдалося знайти спільну мову. В їхніх стосунках складався певний дисбаланс, адже перевага віддавалася чомусь одному: або герої були цікавими співрозмовниками, або пристрасними коханцями. Ця новела, як і більшість новел Д. Г. Лоренса, має відкритий фінал, спонукаючи читача самому дати відповіді на запитання. Важливим у цьому творі є опис чоловічого тіла, відсилання до тваринного як істинного життя, що, безперечно, вказує на сексуальність чоловіка як значиму для жінки якість. Саме природність / тілесність так вабить героїнь письменника в чоловіках. Цінуючи відкритість і чистоту стосунків між чоловіком і жінкою, митець наділяє щастям саме тих героїв, які у взаєминах із протилежною статтю не намагаються дотримуватися соціальних приписів. Новела «Сутінки весни» є яскравим зразком синергії традиційного і модерністського стилів. Дотримуючись жанрового канону класичної новели, Д. Г. Лоренс уводить у неї модерністські образи героїв.
Посилання
Becket, F. (2002). The Complete Critical Guide to D. H. Lawrence. London and New York: Routledge, 186.
Ellis, D. (1998). D. H. Lawrence. Dying Game 1922-1930. Cambridge University Press, 725.
Ellis, D., Worthen, J., Kinkead-Weekes, M. (2014). The Cambridge Biography of D. H. Lawrence. Cambridge University Press, 2557.
Harrison, A. (2016). The Life of D. H. Lawrence. A Critical Biography. John Wiley & Sons Ltd., 472.
https://doi.org/10.1002/9781119072669
Lawrence, D. H. (1994). Collected Stories. London: Published by D. Campbell Publishers Ltd. Everyman's Library,1397.
Meyers, J. (2002). D. H. Lawrence. A Biography. Cooper Square Press, 445.
Sagar, K. (2003). The Life of D. H. Lawrence: An Illustrated Biography. Chaucer, 288.
Worthen, J. (1992). D. H. Lawrence. The Early Years 1885-1912. Cambridge University Press, 656.
Paltsev, N. V. (1977). Predislovie. Lawrence D. H. Odour of Chrysanthemums [Introduction. Lawrence D. H. Odour of Chrysanthemums]. Moscow: Progress Publishers, 292.
Reingold, N. I. (2017). Modernizm v angliyskoy literature. Istoriya. Vzglyady. Programniye esse [Modernism in English Literature. History. Views. Programme Essays]. Мoscow : RSGU, 562.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).