Концептуальні категорії термінів на позначення хвороб тварин в англійській мові
DOI:
https://doi.org/10.31548/philolog2021.01.108Анотація
Анотація. Статтю присвячено проблемі концептуальної категоризації і її відображенню в англомовних термінах на позначення хвороб тварин. Аналіз термінів досліджуваної термінології показав, що хвороби тварин структуруються в свідомості фахівця за категоріями «простору», «об'єкта», «каузальності», «ознаки», «кількості», «часу». За допомогою виділення концептуальних категорій, що беруть участь в процесі пізнання об'єктів ветеринарної медицини та патологічних явищ, встановлюються концептуальні ознаки кожної категорії і банк термінологічних засобів для вираження категоріальних характеристик наукових концептів. Визначення категорій термінів на позначення хвороб тварин дає можливість зрозуміти співвідношення когнітивних і мовних структур, оскільки форма і зміст терміну містять інформацію про механізм процесу номінації. Ці психічні та розумові процеси вербалізуються в терміні. Вивчення категоризації дозволило зрозуміти зв'язки, які існують між тим, що виражено в науковій мові, в її поверхневій реалізації і тим, що приховано від спостереження, що відбувається в глибині свідомості вченого.
Посилання
Bekysheva, E. V. (2007). Formy yazykovoi reprezentatsyy hnoseolohycheskykh katehoryi v klynycheskoi termynolohyy. [Forms of language representation of gnoseologica categories in clinical terminology]. (Avtoref. Dys. D-Ra Fylol. Nauk). Moscow : Moskovskiy gosudarstvennyi lingvisticheski universitet. 50.
Kubriakova, E. S. (2004). Lynhvystycheskaia sushchnost nomynatsyy: kohnytyvno-semyotycheskye kharakterystyky. [Linguistic essence of nomination: cognitive and semiotic characteristics]. Słowo. Tekst. Czas VII. Novye sredstva yazykovoi nomynatsyy v novoi Evrope. Szczecin : Wydawnictwo naukowe uniwersytetu Szczecińskiego. 7. 15-20.
Nedosiekov, V. V. (2014). Slovnyk epizootolohichnykh terminiv. [Dictionary of epizootic terms]. Kyiv : VAT "Riabyna". 90.
Novodranova, V. F. (1997). Sposoby vyrazhenyia katehoryy prostranstva v medytsynskoi termynolohyy. [Means of the category of space phrasing in medical terminology]. Moscow : MHPU. 83-86.
Orlov, F. M. (2018). Slovar veterynarnykh klynycheskykh termynov. [Dictionary of veterinary clinical terms]. Moscow : Rosselkhozyzdat. 367.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).