Політичний дискурс та його дослідження у зарубіжному мовознавстві
DOI:
https://doi.org/10.31548/philolog2021.02.108Анотація
Анотація. У статті розглядається стратегічна амбівалентність в іллокутивних мовленнєвих актах. Визначаються семантичні особливості стратегічних амбівалентних іллокутивних мовленнєвих актів сучасного англомовного діалогічного дискурсу. Амбівалентність розглядається як опосередкованість мовленнєвих актів, в яких мовці не чітко пояснюють, яку послідовність пов'язаних ілокутивних актів вони мають намір використовувати. Встановлено, що як багаторівневий феномен амбівалентність може бути реалізована на трьох рівнях:1) граматичному чи функціональному, 2) лексичному та 3) емоційному.
Посилання
Vinogradov, V. S. (1998 ). Lexical issues of translation of literary prose. Moscow: Moscow State University, 174 p.
Norman, B. Yu. (2012). General linguistics. The structure of the language. Typology of languages and linguistics of universals. Minsk. 336 p.
Features of public speech: URL: https://studopedia.org/1-92268.html.
Khiminets, M. D. (2011). Political linguistics as a scientific discipline.
Languageand culture. 2011. Vip. 14. № 7 (153). P. 206-212.
Sheigal, E. I. (2000). Semiotics of political discourse: [Monograph] / Institute of Linguistics RAS; Volgogr. state ped. university. Volgograd: Change, 368 p.
Butler, J. (2015). Hass speaks. On the politics of the performative. Translated by Markus Krist and Kathrina Menke. Suhrkamp, Frankfurt am Main 234 p.
Graber, D. (1999) Political Languages. Handbook of Political Communication. Beverly Hills and London: Sage Publications, 234 p.
Foucault, M. (1981). Archeology of Knowledge. Frankfurt am Main: Suhrkamp Verlag; 19th edition, 1981. 312 p.
Nonhoff, M. (2006). Political Discourse and Hegemony. 2006. URL: https://www.researchgate.
net/publication/283566485_Politischer_Diskurs_und_He gemonie.
Potapenko, S. I. (2013). “The speech that failed to fly”: cognitive-rhetorical analysis of effects produced by President Obama’s 2009 inaugural address.Scientific notes of the Nizhyn state. university. 3. 212-225.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).