Ціннісні орієнтири творчості Mаксима Рильського
DOI:
https://doi.org/10.31548/philolog2020.02.057Анотація
Анотація. У статті розглядається творчість Максима Рильського як представника української культури ХХ століття з погляду ціннісних орієнтацій. Обґрунтовано, що світоглядні переконання М. Рильського пов’язані з рядом переломних періодів у житті народу, з долею якого якнайміцніше було пов’язано його життєве призначення. Доведено, що поет і філософ Максим Рильський був, є і буде одним із найбільших українських поетів ХХ століття, діячем культури франківського формату, що при трагічному творчому скаліченні все ж таки зумів двигнути вперед українську духовність, розвинути нашу мову, наше розуміння природи і людської душі. Творчість Максима Рильського становить вагому сторінку в історії української літератури. Його ім’я входить у всі енциклопедії, антології світового мистецтва. Осмислення творчої спадщини М. Т. Рильського як поета, письменника, публіциста, перекладача знайшло широкий відгомін у дослідженнях літературознавців, філологів, письменників, критиків, спеціалістів у галузі перекладу тощо. Багатовікова культурна реальність для М. Рильського була постійним джерелом поетичного натхнення. Своє творче кредо поет висловив у багатьох віршах, головна думка яких – чистота й непідкупність поетичного слова, щирість і чесність. Навіть і в нелегкі для української культури часи М. Рильський зумів написати видатні твори, у яких підносив національну ідею, будив історичну пам’ять свого народу, утверджував думку про його талановитість, національне відродження України, невмирущість рідної мови. Цілком очевидно, що поет і філософ Максим Рильський був, є і буде одним із найбільших українських поетів ХХ століття, діячем культури франківського формату, що при трагічному творчому скаліченні все ж таки зумів двигнути вперед українську духовність, розвинути нашу мову, наше розуміння природи і людської душі.
Посилання
Ilienko, I. (1995). Zhaha. Trudy i dni Maksyma Ryl's'koho: Dokumentalnyy zhyttyepys [Longing. Works and days of Maksym Rylsky: documentary biography]. Kyiv: Dnipro, 413.
Aheieva, V. (2012). Mystetstvo rivnovahy: Maksym Ryl's'kyy na ti epokhy [The art of balance: Maksym Rylsky in those epochs]. Kyiv: Knyha, 392.
Zerov, M. (2003). Vystup na dysputi "Shlyakhy rozvytku suchasnoyi literatury" [Speech at the debate The Ways of the Development of Contemporary Literature]. The Ukrainian writing. Kyiv: Osnovy, 480.
Panchenko, V. (2006). Vid "Bilykh ostroviv" do "Znaka tereziv" (Poeziya Maksyma Ryl's'koho 1910 - 1932 rr.) [From White Islands to the Sign of Libra (The poetry of Maksym Rylsky in 1910 - 1932)]. Slovo i Chas, Issue 1, 3 - 14.
Rylsky, B. (1995). Mandrivka v molodist' bat'ka [The journey to father's youth]. Kyiv: Molod, 124.
Pavlychko, D. (2006). Muka chystoty [The agony of purity]. Literary Ukraine, Issue 24, 12.
Tykholoz, B. (2001). U sadu Maksyma Pyl's'koho [In the garden of Maksym Rylsky]. All for school. Kyiv: Vseuvyto, 80.
Malaniuk, Ye. (1991). Nad mohyloyu Maksyma Ryl's'koho: Zemna madonna [Above the grave of Maksym Rylsky. Earth Madonna]. Bratislava, London, 470.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).