ВПЛИВ ГУСТОТИ КУЛЬТУР ДУБА ЗВИЧАЙНОГО (QUERCUS ROBUR L.) НА ЇХНЮ ПРОДУКТИВНІСТЬ
Анотація
Наведено результати аналізу 30 тимчасових пробних площ, які закладені за різної ширини міжрядь у різновікових культурах дуба звичайного, а саме: 10–15, 27–32, 48–50, 56–62, 72–77 і 89–90 років. Підтверджено, що у насадженнях, починаючи з 30-річного віку, спостерігається збільшення середньої висоти та діаметру дубових насадженнях за умови зменшення ширини міжрядь.
Ключові слова: дубові насадження, ширина міжрядь, густота культур, продуктивність.
Посилання
Бондар А. О. Формування лісових насаджень у дібровах Поділля : [моногр.] / А. О. Бондар, М. І. Гордієнко. – К. : Урожай, 2006. – 333 с.
Гордієнко М. І. Штучні ліси в дібровах / М. І. Гордієнко, А. Ф. Гойчук, Н. М. Гордієнко. – Житомир : Полісся, 1999. – 591 с.
Дебринюк Ю. М. Лісові культури рівнинної частини західного регіону посібник / Ю. М. Дебринюк, І. І. М'якуш. – Львів : Світ, 1993. – 296 с.
Лісові культури : [підручник] / М. І. Гордієнко, М. М. Гузь, Ю. М. Дебринюк, В. М. Маурер. – Львів : Камула, 2005. – 608 с.
Новосельцев В. Д. Дубравы / В. Д. Новосельцев, В. А. Бугаев. – М. : Агропромиздат, 1985. – 213 с.
Ткаченко Б. В. Дубовые культуры Тростянецкого лесхоззага на нераскорчеванних лесосеках / Б. В.Ткаченко // Лесные культуры и лесное хозяйство : сб. науч. тр. УкрНИЛХА. – Вып. ХХV.– К. : Госсельхозиздат УССР, 1963. – С. 65.
Ткаченко Б. В. Дубравы УССР и их современное состояние / Ткаченко Б. В. – К. : Урожай, 1986. – С. 322.
Площади пробные лесоустроительные. Метод закладки (ОСТ 56–69–83). – [Чинний від 1983–05–23]. – М. – 1983.– 80 с.
Завантаження
Додаткові файли
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).