ДОСВІД ЛІСОПОНОВЛЕННЯ ДУБА ЗВИЧАЙНОГО (Quercus robur L.) У ДЕРЖАВНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ «СМІЛЯНСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» З ЗАЛУЧЕННЯМ КОНТЕЙНЕРНОГО САДИВНОГО МАТЕРІАЛУ
Анотація
Висвітлено спосіб та технологію лісопоновлення дуба звичайного у державному підприємстві «Смілянське лісове господарство» Черкаського обласного управління лісового і мисливського господарства з залученням контейнерного садивного матеріалу. Показано переваги такого способу лісопоновлення порівняно з традиційними способами: висівом жолудів та висаджуванням сіянців з відкритою кореневою системою. Встановлено, що біометричні показники однорічних контейнерних рослин дуба звичайного перевищували такі ж показники однорічних рослин, які виросли з жолудів та сіянців, вирощених з відкритою кореневою системою, за загальною масою рослин в 3,9 і 3,7 разів, масою кореневої системи в 4,0 і 3,9, висотою надземної частини в 2,0 і 1,2 й діаметром кореневої шийки в 1,63 і 1,60 разівПосилання
Агрохімічний аналіз. К., 2005. – С. 190.
Гордиенко М.?. Культуры дуба в дубравах / М.?. Гордиенко, В.?. Карпенко, Н.М. Гордиенко. – К. : Урожай, 1993. – 412 с.
Жуков А.Б. Дубравы СССР / А.Б. Жуков. – М. – Л. : Гослесбумиздат, 1950. – Т. 1 : Дубравы УССР и способы их восстановления. – 352 с.
Сендонін С.Є. Вікова динаміка кількості природного поновлення дуба звичайного під наметом пристигаючих насаджень. – Наук. вісник НУБіП України. – К. – 2015. – № 216. – частина І.– Серія «Лісівництво і декоративне садівництво». – С. 72 – 77.
Яворовський П.П. Динаміка розвитку лісів і шляхи вдосконалення ландшафтно-екологічного лісівництва в лісопаркових господарствах Києва / Наук. вісн. НАУ. – Лісівництво. – 2002. – Вип. 54. – С. 268–271.
Завантаження
Додаткові файли
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).