БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОШИРЕННЯ ЗБУДНИКІВ СТОВБУРОВИХ ГНИЛЕЙ У ДУБОВИХ НАСАДЖЕННЯХ (НА ПРИКЛАДІ ДП «БЕРЕЗНІВСЬКЕ ЛГ»)
Анотація
З’ясовано особливості поширення збудників стовбурових гнилей, їх видовий склад та шкодочинність. Встановлено, що поширення дереворуйнівних грибів практично не залежить від таксаційних показників насадження. Осередки патогенів формуються за сприятливих умов для їхнього розселення, що пов’язано, значною мірою, з антропогенними та несприятливими абіотичними чинниками.
Дереворуйнівні гриби, гниль деревини, поширеність, шкодочинність.
Посилання
Гойчук А.Ф. Патологія дібров / А.Ф. Гойчук. – Житомир : Полісся, 1998. – 392 с.
Доспехов Б.А. Методика полевогоопыта / Б.А. Доспехов. – М. : Колос, 1973. – 336 с.
Мельник В.В. Гриби [Електронний ресурс] / В.В. Мельник. – Режим доступу: http://www.bigpi.biysk.ru/enciclarticles /01/10.htm
Мухин В.А. Экология дереворазрушающих грибов / В.А. Мухин. – Екатеринбург : УрО РАН, 2002. – 306 с.
Ролл-Хансен Ф. Болезни лесных деревьев / Ф. Ролл-Хансен, Х. Ролл-Хансен. – С-Пб. : ЛТАб, 1998. – 120 с.
Русова ?. Г. Розвиток гриба і руйнування деревини [Електронний ресурс] /?.Г. Русова. – Режим доступу до журн.: http://wood.ukrtechno.info/index.php?mod=text&txnode=390&uitxt=910
Сершанина Г.?. Макромицеты / Г.?. Сершанина. – Минск : Вышэйшая школа, 1986. – 270 с.
Сухомлин М.М. Проблема сумісності у вищих базидіоміцетів [Електронний ресурс] / М.М.Сухомлин. – Режим доступу до журн. : http://disser.com.ua/contents/41881.html.
Цилюрик А.В. Лісова фітопатологія / А.В. Цилюрик, С.В. Шевченко. – К. : КВІЦ, 2008. – 464 с.
Завантаження
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).