Керівництва для авторів
В?МОГ? ОФОРМЛЕННЯ НАУКОВОЇ СТАТТІ
- До розгляду приймаються наукові статті обсягом 8-24 сторінок тексту, формат паперу - А4, орієнтація - книжкова, поля з усіх сторін - 20 мм, міжрядковий інтервал - 1,5, кегль шрифту - 14, гарнітура - Times New Roman, абзац - 1,25 см (лише для основного тексту анотацій і статті).
- Структура наукової статті:
рядок 1 - УДК (вирівнювання по лівому краю, шрифт - напівжирний). Визначити код УДК ви можете за цим посиланням: http://teacode.com/online/udc/
рядок 2 - назва наукової статті (вирівнювання по центру, шрифт - напівжирний, великі літери);
рядок 3 - ініціали та прізвище автора (співавторів, шрифт - напівжирний); науковий ступінь і вчене звання, місце роботи (повна назва структурного підрозділу, шрифт - напівжирний курсив), кожен співавтор і з нового рядка, вирівнювання по центру;
рядок 4 - електронна адреса авторів;
рядок 5 - анотація (кегль шрифту - 14, курсив, міжрядковий інтервал - 1). Обсяг анотації повинен бути не менше 150 слів;
До публікації приймаються рукописи з максимально конкретизованими анотаціями. Анотація повинна містити основні висновки роботи та результати роботи. Композиційно анотація може бути збудована за принципом IMRAD (Introduction, Methods, Results and Discussion):
- Актуальність - актуальність дослідження.
- Мета - мета і завдання дослідження.
- Методи - відомості про те, коли, де, як проводилося дослідження; яка інформація, методи використовувалися; хто був включений в групу піддослідних.
- Результати - основні висновки (конкретика), результати дослідження.
- Перспективи - інформація про те, як отриманий результат співвідноситься з висновками інших учених, які перспективи дослідження, напрями подальшої роботи, складності.
рядок 6 - ключові слова (кегль шрифту - 14, курсив, міжрядковий інтервал - 1; словосполучення використовуються для пошуку статті в електронних базах), вони повинні бути лаконічними, відображати зміст і специфіку рукопису.
Анотація та ключові слова підлягають перевірці з метою недопущення технічного перекладу програмними засобами, оскільки рукописи будуть доступні в Інтернет-мережі: бібліографічних (наукометричних) базах, інформаційних порталах, онлайн-бібліотеках.
рядок 7 - текст наукової статті із зазначенням наступних елементів:
Актуальність, де висвітлюється важливість дослідження, існуючі проблеми та напрями їх вирішення в контексті поставлених наукових завдань; вказуються невирішені частини проблеми.
Аналіз останніх досліджень та публікацій, де подається короткий аналіз результатів досліджень науковців з тематики наукової статті.
Мета дослідження, де вказуються мета і завдання наукового дослідження.
Матеріали і методи дослідження, де висвітлюються основні методи і прийоми, застосовані у науковій статті.
Результати дослідження та їх обговорення, де висвітлюються основні отримані результати дослідження, подані у науковій статті.
Висновки і перспективи, де подаються конкретні висновки за результатами дослідження та перспективи подальших розробок.
В кінці наукової статті подається Список використаних джерел (не менше 8-ми джерел) у порядку згадування або у алфавітному порядку (кегль шрифту - 14, міжрядковий інтервал - 1). Список використаних джерел оформляється за міждержавним стандартом ДСТУ ГОСТ 7.1:2006. Посилання на літературні джерела в тексті наукової статті слід надавати в квадратних дужках [1, с. 56; 7, с. 45-51].
Після цього подається список використаних джерел англійською мовою (References), який формується за міжнародним стандартом АРА (використовуватиметься під час розташування рукописів у зарубіжних базах). Даний стандарт використовується у США як стандарт оформлення статті (в тому числі і бібліографічного списку), прийнятий АРА (Американська психологічна асоціація) та Є МІЖНАРОДН?М. Для полегшення під час оформлення джерел за цим стандартом рекомендуємо користуватись посиланням http: //www.slovnyk.ua/services/translit.php. Транслітерацію українських символів необхідно здійснювати у відповідності з Постановою КМУ від 27 січня 2010 р. № 55, а російських - згідно системи BGN/PCGN. Нижче наведено приклади оформлення різних типів джерел за пропонованими стандартами.
Табличний та графічний матеріал може бути лише книжкового формату, а його кількість доречною. Таблиця повинна мати порядковий номер, вказується зліва перед назвою таблиці. Назва таблиці подається над таблицею (кегль шрифту - 14, напівжирний, міжрядковий інтервал - 1,5, розміщення по центру). Текст таблиці подається гарнітурою Times New Roman (кегль шрифту - 12, міжрядковий інтервал - 1).
Рисунок повинен бути єдиним графічним об'єктом і згрупованим; мати номер і назву, що вказується поза об'єктом (кегль шрифту - 14, напівжирний, міжрядковий інтервал - 1, розміщення по центру). Розташування рисунку має бути в тексті. Рисунки повинні бути контрастними, чорно-білими або кольоровими. Графічні матеріали не повинні бути сканованими.
Формули (зі стандартною нумерацією) виконуються в редакторі Microsoft Equation.
В наукових статтях не допускається автоматичних переносів слів та використання макросів. Абзаци позначати тільки клавішею "Enter", не застосовувати пробіли або табуляцію (клавіша "Tab"). Не допускається використання ущільненого або розрідженого шрифту.
рядок 8-16 - тема, ініціали і прізвище автора, анотація та ключові слова, які надаються російською та англійською мовами.