ІНДУКЦІЯ ФЛУОРЕСЦЕНЦІЇ ХЛОРОФІЛУ ЛИСТКІВ У ПРЕДСТАВНИКІВ РОДУ CLEMATIS L. В УМОВАХ КИЄВА
Анотація
Фактори урбанізованого середовища негативно впливають на ріст і розвиток рослин, що у ньому зростають. Це спричиняє ослаблення їх організму та підвищення чутливості до захворювань. Використання експрес-методів діагностики, до яких належить метод індукції флуоресценції хлорофілу, дозволяє в польових умовах на ранніх стадіях виявляти та усунути ураження чи дефіцит елементів живлення. Об’єктами досліджень були види та культивари з родини Clematis L.. Метою роботи був аналіз фотосинтетичного апарату ломиносів для визначення загального стану рослин та впливу на них факторів довкілля. Вимірювання здійснювалися за допомогою портативного приладу «Флоратест». Під час аналізу кривих Каутського було визначено ряд основних показників ІФХ та коефіцієнтів, що дають змогу оцінити вплив факторів довкілля та видо- чи сортоспецифічних властивостей на стан рослини та охарактеризувати перебіг світлових фаз фотосинтезу й ефективність фотохімічних процесів для темнових фаз засвоєння енергії світла. За результатами аналізу індукційних кривих флуоресценції хлорофілу установлено високу пластичність у структурній організації хлоропластів листків для представників роду Clematis, що характеризується параметрами F0, Fp, Fv/Fp. Пігментній системі ФС(ІІ) властива достатньо ефективна структурна організація. Результати отримані після розрахунку індикаторного показника свідчать про те, що рослини вільні від вірусної інфекції. Хлоропласти листків характеризувались значним спадом флуоресценції хлорофілу до стаціонарного рівня, що є ознакою інтенсивного перебігу темнових фотохімічних реакцій.Завантаження
Додаткові файли
Опубліковано
2018-04-18
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).